Ogłoszenia Duszpasterskie 11.02.2024. VI niedziela w ciągu roku

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
  Usłyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw.
 2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu.
  Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 9.30 i 18.00. W tym dniu po Mszach św. ogólnopolska zbiórka ofiar na pomoc dla Ukrainy.
 3. Kancelaria parafialna czynna w porządku zwykłym: we wtorek, środę i piątek od godz. 18.30 do 19.00.
 4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.
  Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek.
  Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele.
  Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
 6. W Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30. W piątek po Popielcu odbywa się też modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych, w tej intencji ofiarujemy Drogę Krzyżową.
 7. W sobotę, 17 lutego, o godz. 10.00 zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się na plebanii.
 8. W niedzielę za tydzień gościć będziemy Siostrę Nazaretankę z Kazachstanu, która podzieli się świadectwem pracy w tym kraju.
  Po Mszach św. będziemy mieli okazję wesprzeć Siostrę ofiarą w ramach jałmużny wielkopostnej.
 9. Również w niedzielę, 18 lutego, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.
 • Również w środę, 14 lutego – św. Walenty, patron zakochanych.