Ogłoszenia Duszpasterskie 1 października 2023. XXVI niedziala w ciągu roku

  1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele, codziennie o godz. 17.30.
  2. Kancelaria parafialna czynna w porządku zwykłym: we wtorek, środę i piątek od godz. 16.00 do 17.30.
  3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
    To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja od godz. 16.00 z okazją do spowiedzi.
  5. W sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego dnia na godz. 17.20 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Przed nabożeństwem wręczymy dzieciom poświęcone różańce.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek, 2 października – św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie (wspomnienie obowiązkowe)

  • Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe)

  • Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.