OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -1 5 września 2013

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  3. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. W tym dniu w Zwierzyńcu o godzinie 15.00 odbędą się modlitwy przy symbolicznej mogile dwudziestu mieszkańców Skierniwic w 1944 roku a o godzinie 17.30 w naszej świątynii będziemy modlić się w intencji wszystkich ofiar sowieckiego totalitaryzmu.
  4. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  5. W październiku, chcemy jako parafia wojskowa, zorganizować pielgrzymkę autokarową do Włoch na 8 dni od 6 do 13 października. W planie mamy zwiedzanie Rzymu (3 pełne dni), Monte Cassino, San Giovani Rotondo, Lanciano, Asyż, Bolonia i Wenecja. Koszt pielgrzymki to 1800 PLN oraz 70 euro na bilety wstępu oraz wjazdy autokarem do miast. Zapisy prowadzone będą w zakrystii. W późniejszym terminie zorganizujemy spotkanie z organizatorem pielgrzymki - Biuro podróży Eden ze Skierniewic i ustalimy szczegóły wyjazdu oraz opłaty. Cena jak i program są bardzo atrakcyjne. Planowaliśmy tak, aby zobaczyć możliwie jak najwięcej zachowując odpowiedni komfort czasu podróży oraz noclegów.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, nieustannej opieki Matki Bożej i świętych patronów.