OGŁOSZENIA 8-15 września 2013

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  
  1. W ubiegłą niedzielę Ojciec święty Franciszek wezwał nas do modlitwy w intencji pokoju w Syrii, której grozi wojna. Odpowiadając na apel Papieża zapraszam wszystkich dzisiaj na godzinę 17.30 na modlitwę różańcową w intencji pokoju. Zachęcam również do podejmowania aktów pokutnych np. w postaci postu w tej intencji.
  2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy ?uprawną rolą?, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc ? oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  3. W październiku, chcemy jako parafia wojskowa, zorganizować pielgrzymkę autokarową do Włoch na 8 dni od 6 do 13 października. W planie mamy zwiedzanie Rzymu (3 pełne dni), Monte Cassino, San Giovani Rotondo, Lanciano, Asyż, Bolonia i Wenecja. Koszt pielgrzymki to 1800 PLN oraz 70 euro na bilety wstępu oraz wjazdy autokarem do miast. Szczegółowy plan Pielgrzymki znajdzie się niebawem na stronie internetowej parafii. Zapisy prowadzone będą w zakrystii. W późniejszym terminie zorganizujemy spotkanie z organizatorem pielgrzymki - Biuro podróży Eden ze Skierniewic i ustalimy szczegóły wyjazdu oraz opłaty. Cena jak i program są bardzo atrakcyjne. Planowaliśmy tak, aby zobaczyć możliwie jak najwięcej zachowując odpowiedni komfort czasu podróży oraz noclegów.
  4. 13 października w piątek, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i Mszę św. o godzinie 18.00 a po nim tradycyjnie na poczęstunek.
  5. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem ? znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
W tym tygodniu patronuje nam:

13 IX ? Święty Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe).

Wszystkim parafianom oraz sympatykom naszego kościoła oraz solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa oraz nieustannej opieki Maryi.

ks. mjr Paweł Piontek