Ogłoszenia 22.09 - 6.10.2013 r.

XXV i XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pragnę bardzo serdecznie powitać w naszej wspólnocie parafialnej księdza kanonika, płk Kazimierza Krużela, który dekretem księdza biskupa polowego Józefa Guzdka, został posłany do pomocy duszpasterskiej do naszej wspólnoty jako rezydent. Serdecznie witamy i życzymy księdzu prałatowi, aby dobrze się czuł pośród nas a łaska Boża niech umacnia i dodaje sił w posłudze duszpasterskiej.

 1. Najbliższa niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 2. W przyszły wtorek wchodzimy w październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.30. W związku z odprawianym nabożeństwem różańcowym w miesiącu październiku, Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godzinie 17.00 i 18.00.
 3. W przyszłym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie w godzinach od 16.00 do 17.30 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W przyszłą niedzielę zaprosiłem do naszej wspólnoty siostrę Consolatę - Pallotynkę, która pracuje w miejscowości Gródek Jagielloński na Ukrainie koło Lwowa. Tam, siostry Pallotynki prowadzą dom, opiekują się dziećmi i młodzieżą. W tej chwili rozpoczęły remonty tego obiektu. Siostra opowie nam, jak wygląda ich posługa tam na Ukrainie a po każdej Mszy świętej będziemy mogli wesprzeć finansowo te dzieła które prowadzą.
 5. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach od 5-13 października. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się w sobotę 29 września o godzinie 10.00 w zakrystii naszego kościoła. Postanowiłem zrobić małą korektę w planie pielgrzymki i dodać jeszcze jeden dzień, aby komfortowo wyjechać o przyzwoitej godzinie już w sobotę 5 października z noclegiem w Czechach.
 6. Trwają prace remontowe nowej kancelarii, poczekalni i ubikacji. Mam nadzieję, że część prac zostanie zakończona jeszcze we wrześniu. Natomiast do końca października zostanie położona nowa kostka wokół kościoła. Wszystkim pracownikom, szczególnie panu Józefowi, Karolowi oraz panu Wojtkowi serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie.
 7. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która odbędzie się 19 października br. Koszt wyjazdu to 50 PLN. Zapisy w zakrystii.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i nieustannej opieki swoich świętych patronów.
W tym tygodniu patronują nam:
 • 23 IX ? Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk
 • 25 IX ? Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin
 • 27 IX ? Święty Wincenty ? Paulo (1581-1660), prezbiter, ?duszpasterz galerników?
 • 28 IX ? Święty Wacław (ok. 903-935?), książę czeski
 • 30 IX ? Święty Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła
 • 1 X ? Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła
 • 4 X ? Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226),
 • 5 X ? Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica