Ogłoszenia 1 - 8 września 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 - 8 września 2013

  1. Zakończył się okres wakacji i urlopów. Z tej okazji zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w poniedziałek 2 września o godz. 18.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.
  2. Trwają zapisy dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I-szej Komunii św. w naszej parafii. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w godzinach: 16.00-17.30.
  4. Serdecznie zapraszam na spotkanie koła biblijnego po wakacyjnej przerwie w najbliższy piątek o godzinie 20.00 w salce przy zakrystii. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby pogłębić swą wiedzę biblijną a tym samym swoją wiarę.
  5. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy prace remontowe nad nowym pomieszczeniem kancelarii parafialnej, do której wejście znajdować się będzie od strony ul. Kilińskiego. Mam nadzieję, że nowe pomieszczenie będzie odpowiadać wszystkim, którzy będą korzystali z kancelarii. W połowie miesiąca planowany jest generalny remont ubikacji, która znajduje się przy zakrystii. Do końca roku mamy jeszcze w planie wykonanie nowego chodnika wokół kościoła.
  6. W dzisiejszą, pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

Na nadchodzący tydzień składam serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

ks. mjr Paweł Piontek