Ogłoszenia od 22 kwietnia do 4 maja 2019r.

1. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w piątek 26 kwietnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy (28.04.2019r) najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

3. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

4. W dniu 28 kwietnia nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

5. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Taca przeznaczona jest na Caritas Ordynariatu Polowego WP.

6. W dniu 28 kwietnia naszą modlitwą otaczamy wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

7. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 17:30 oraz 18:00.

Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach i w domach.

8. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11:00. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. przed Mszą Świętą. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte tak jak w niedziele o godz. 8:00; 9:30; 11:00 oraz o godz. 18:00.

9. Nabożeństwa w pierwszy czwartek miesiąca według stałego planu.

10. W sobotę 4 maja o godzi 10:00 spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodziców.

11. W niedzielę 5 maja na Mszy Świętej o godz. 11:00 odbędzie się I Komunia Święta. Osoby nie związane z rodzinami dzieci komunijnych prosimy aby przyszły na Msze Świętą o innych godzinach.

12. Wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

PATRONUJĄ NAM:

  • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
  • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
  • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
  • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.
Ogłoszenia Duszpasterskie 26 stycznia 2020. Trzecia niedziela w ciągu roku. Intencje 27 stycznia do 2 lutego Plan kolędy w Parafii Wojskowej na rok 2020