Zesłanie Ducha Świętego. 31 maj 2020 intencje 01.06.2020

Ogłoszenia od 10 marca do 23 marca 2019r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17:30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 17:30.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.

5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Nabożeństwo do Św. Józefa o godz. 17:00. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o księdzu biskupie polowy WP Józefie.

6. W niedziela 17 marca będzie niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. W naszej parafii jest możliwość złożyć ofiary oraz dary żywnościowe jako jałmużnę wielkopostną.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

PATRONUJE NAM

• 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.