Ogłoszenia od 10 do 23 lutego 2019r.

1. Chrystusowe wezwanie skierowane do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary.

2. W poniedziałek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

5. W piątek 22 lutego z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 17:30 oraz 18:00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

5. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Msze Święte w tym tygodniu o godz. 17:30 oraz o godz. 18:00 z wyjątkiem soboty.

8. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i piątek od godz. 16:00 do godz. 17:30.

9. Wszystkich, którzy w tym czasie obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

PATRONUJĄ NAM:

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.
  • 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
  • 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.
Ogłoszenia Duszpasterskie 23 luty 2020. Siódma Niedziela w ciągu roku. intencje 24 lutego-1 marca2020