Ogłoszenia Duszpasterskie 28 czerwca 2020. XIII Niedziela w ciągu roku intencje 29.06 - 5.07.2020

Ogłoszenia 31 VII - 12 VIII 2017 r.

 1. W najbliższych dniach przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Szczególnie łączmy się z żołnierzami i rodzinami wojskowymi, którzy na pielgrzymkę wyruszają z Warszawy w dniu 5 sierpnia. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję? Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest święty Maksymilian Maria Kolbe.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 3. Sakrament pokuty i pojednania w piątek od godz. 16.30 do 17.30 i przed każdą Mszą św.
 4. Z kalendarza liturgicznego.
 • 31 lipca, w poniedziałek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
 • 1 sierpnia, we wtorek, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
 • 4 sierpnia, w piątek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
 • 6 sierpnia, w niedzielę, Święto Przemienienia Pańskiego
 • 9 sierpnia, w środę, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 • 10 sierpnia, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • 11 sierpnia, w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy
 1. 1 sierpnia przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za tych, którzy polegli w powstaniu.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 16:00 do 17:30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. o godz. 17:30.
 3. Pilnie poszukujemy minimum dwóch chętnych osób do wstąpienia w szeregi parafialnego Koła Żywego Różańca. "Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Wspólnota ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Każda "Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie jedną tajemnicę różańca, która zostaje powierzona do rozważania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Gdy poszczególni członkowie "Róży" odmawiają dziennie jeden dziesiątek różańca, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. To tylko jedna cząstka dziennie. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Hubertem. Pójdźmy za wezwaniem Matki Bożej z Fatimy i przykładem Jana Pawła II.
„Odmawiajcie tę modlitwę z gorliwością i prostotą, aby zaczerpnąć radości ze spełnionych obowiązków, siły do stawiania czoła wobec nieuniknionych trudności, jakimi jest przepełnione życie ludzkie, odwagi na każdy dzień kontemplacji przyszłej chwały, obiecanej przez Boga swoim wiernym sługom”. Jan Paweł II, 1983
 1. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16:00 do 17:30.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa niedzielnego” lub „Niedzieli”.
 3. Niech Jezus Chrystus udzieli swego błogosławieństwa na kolejne dni naszego życia, naszego wypoczynku i naszej pracy.

Administrator  ks. Hubert Andrzejewski