Ogłoszenia Duszpasterskie 28 czerwca 2020. XIII Niedziela w ciągu roku intencje 29.06 - 5.07.2020

Ogłoszenia 7 - 20 V 2017

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
  2. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski Żył w XI wieku, czyli w czasach kształtowania się polskiej państwowości, jednak jego przykład jest ciągłe aktualny i w naszych czasach. Święty Stanisław jest przede wszystkim patronem ładu moralnego. Tym bardziej w dzisiejszym bardzo zagubionym świecie powinniśmy go usilnie prosić o wstawiennictwo u Pana Boga, aby każdy z nas, nasze rodziny, całe społeczeństwo, naród był wierny Chrystusowi.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie w 100 rocznicę pierwszych objawień Maryi. Na procesję proszę zabrać ze sobą świece a po zakończonym nabożeństwie zapraszamy na poczęstunek w ogrodach plebanii. 13 maja to kolejna rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
  5. W przyszłą niedzielę 14 maja o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na koncert w ramach 17. Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej pt. „Solo i w duecie” w wykonaniu Alicji Krasińskiej i Adriana Gali a 28 maja o godz. 19.00 w ramach tego samego cyklu, odbędzie się koncert pt. „Mellow Five” w wykonaniu artystów: Agata Piotrowska Bartoszek – obój; Ewelina Zawiślak – flet; Dorota Cegielska – fagot; Adam Manijak – fortepian; Jacek Delong – saksofon.
  6. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia, niech Matka Boża ma Was zawsze w swojej opiece.