NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21 kwietnia 2019 r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Bardzo pragnę podziękować kapłanom którzy prze cały Wielki Post posługiwali w konfesjonale w ten sposób pomogli nam przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję ks. prałatowi Bogusławowi Zawierusze, ks. mjr Januszowi Kłopotowi, ks. Radosławowi Nowackiemu.

3. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu ciemnicy i „Grobu Bożego”: Pani Martynie Strączyńskiej, Panu Piotrowi Dąbrowskiemu, dziękuję Panu Józefowi Kamińskiemu, Panu Karolowi Spance, Panu Stanisławowi Perskiemu. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy dekoracji.

4. Dziękuję Panu organiście Panu Jerzemu Wołosińskiemu, dziękuję chórowi który czynni uczestniczy w życiu parafii i śpiewem uświetnia nasze liturgie. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza.

5. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowani i uświetnienia Triduum oraz Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

6. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.

7. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 stycznia 2020. Trzecia niedziela w ciągu roku. Intencje 27 stycznia do 2 lutego Plan kolędy w Parafii Wojskowej na rok 2020