Wypoczynek naszej młodzieży w Puszczy

Wypoczynek naszej młodzieży w Puszczy

W dniach 30 czerwca - 13 lipca, 48 dzieci w tym 9 z naszej parafii, spędzały swój letni czas na obozie, zorganizowanym przez "Caritas" OPWP w Puszczy koło Chełma.

Ośrodek zaoferował obozowiczom wiele atrakcji z dala od cywilizacji, bez telewizora i komputera, m.in. zajęcia z jazdy konnej, wspinaczki i aerobiku pod czujnym okiem instruktorów. Jak przystało na obóz zorganizowany przez duszpasterstwo wojskowe, oprócz codziennej Eucharystii i ćwiczenia musztry podczas apelu, nie zabrakło na nim zajęć paramilitarnych, takich jak strzelanie z broni pneumatycznej długiej oraz paintball.

Dzięki wspaniałej pogodzie, dzieci codziennie korzystały z kąpieliska strzeżonego i pływały kajakami. Do dyspozycji obozowiczów były boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki plażowej oraz trampolina.

W czasie dwutygodniowego pobytu w Puszczy zorganizowano uczestnikom obozu dwie wycieczki: do Chełma - gdzie zwiedzili zabytkową kopalnię kredy oraz do Lublina.

Na zakończenie uczestnikom obozu wręczono nagrody za osiągnięcia w organizowanych różnego rodzaju zawodach i konkursach oraz pamiątkowe dyplomy, które będą przypominać dzieciom wakacyjny wypoczynek w Puszczy.