Triduum Paschalne oraz Wielkanoc 2019r.

1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 18 kwietnia o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22:00.

2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17:00. W piątkowy wieczór o godz. 18:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Po liturgii odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Adoracja potrwa do godz. 22:00. Przypominamy iż w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

3. Wielka Sobota 20 kwietnia, to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9:00 do 15:00 co pół godziny.

4. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy wieczorem o godz. 19:00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świece.

5 W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 rozpoczniemy uroczystą procesję rezurekcyjną. Biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Następne Msze Święte będą sprawowane, tak jak w każdą niedzielę o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00.

6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.