Remontu ciąg dalszy ...

Remontu ciąg dalszy ...

W ciągu ostatnich kilku tygodni wiele się zmieniło w naszej świątyni. Prace remontowe przeszły do fazy budowlanej. W ubiegłym tygodniu zakończono już prace pod posadzką, czyli wykucie i położenie ciągów grzewczych i elektrycznych, wyrównano posadzkę i rozpoczęto fazę kładzenia granitowej posadzki. Na dzień 17 października położono na połowie płaszczyzny nawy głównej granit oraz usunięto ze ścian lamperię i położono tynk na ścianach naw bocznych.

Podjęliśmy prace nad nowoczesnym rozwiązaniem funkcjonowania pomieszczenia w którym znajduje się tymczasowa kaplica. Docelowo będzie tam sala tradycji naszego kościoła z przeszkolonym frontem z widokiem na prezbiterium, gdzie podczas niedzielnych Mszy świętych będą mogli rodzice z małymi dziećmi uczestniczyć w Eucharystii. Projekt techniczny został już zatwierdzony przez panią konserwator a dokumentacja zostanie dołączona już w poniedziałek do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Ławki do nawy głównej są już na ukończeniu, planujemy ich sprowadzenie pod koniec października, jak już będzie gotowa posadzka.

Wykonany został przedmiar spieków, którymi zostaną pokryte kolumny nawy głównej do wysokości pierwszego gzymsu.

Stan konta parafialnego to ponad 110 000 PLN . Wszystkim, którzy dokonali wpłat na nasze konto składam serdeczne Bóg zapłać. Przygotowuje także książkę o historii naszej parafii. Tekst już wrócić z poprawki i jedynie czekamy na najnowsze fotografie, które będą wykonane po remoncie, aby ta publikacja, która będzie liczyć około 350 stron była jak najbardziej aktualna.

Zapraszam do obejrzenia naszej galerii zdjęć