Remont - ciąg dalszy 3

Remont - ciąg dalszy 3

Od ostatniego wpisu o remontach wiele się zmieniło w naszym kościele. Z wielkim zaangażowaniem wielu osób udało nam się osiągnąć zamierzony cel, odprawienie pierwszej Mszy świętej w dniu 11 listopada z okazji święta Niepodległości.

Do tego czasu, ze względów technicznych sprawowaliśmy Eucharystię w prowizorycznej kaplicy. Były nawet dni, gdzie Msza święta była odprawiana na plebanii, ze względu na intensywność prowadzonych prac. W międzyczasie, dzięki uprzejmości Pana Jana Organiściaka i Krzysztofa Mąkolskiego, przetransportowano z zakładu stolarskiego w Oświęcimiu 30 ław do nawy głównej, 40 małych ławek do naw bocznych oraz dwa konfesjonały. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawne przeprowadzenie tego etapu remontu oraz osobom, które w dniach z 10 na 11 listopada pomogły wysprzątać wnętrze kościoła. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić, bowiem w tym czasie pracowało jednocześnie około 40 osób. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.

Prace są nadal prowadzone, zakładane są spieki na filary, remontowane są boczne kaplice, przygotowywana jest nowa zakrystia, kruchta, remontowane są drzwi z kruchty oraz prowadzone są prace nad nową siecią elektryczną.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wpłacają ofiary na konto parafii. To dzięki wsparciu finansowemu wielu osób, jest możliwe prowadzenie prac remontowych. Pragnę poinformować, że w przygotowaniu jest książka o historii naszej parafii, której promocja odbędzie się pod koniec lutego 2016 roku, kiedy to rozpoczniemy uroczystą inaugurację jubileuszu 90-lecia istnienia naszej parafii.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć