Postępy w remoncie kościoła

kaplica tymczasowaW poniedziałkowy poranek 21 września br., rozpoczęliśmy remont naszej świątyni. Przygotowana została tymczasowa kaplica w miejscu zakrystii, w której przez najbliższe tygodnie będzie sprawowana liturgia.

Jeszcze przed rozpoczęciem remontu zostały zdemontowane żyrandole oraz stare nagłośnienie.

W pierwszym dniu, dzięki pomocy parafian zostało opróżnione wnętrze świątyni oraz zakrystia za ołtarzem. Ławki, 2 konfesjonały oraz klęczniki zostały przekazane do parafii w Bednarach. Pozostałe dwa konfesjonały zostały przekazane do parafii wojskowej w Bartoszycach. Przedsoborowe ornaty oraz stary baldachim oddane zostały do czyszczenia a sztandary oraz proporce zostały przewiezione do sióstr zakonnych w Łowiczu, gdzie zostaną poddane renowacji. W przyszłym roku zostaną wykonane gabloty gdzie owe eksponaty znajdą swe miejsce w planowanej sali tradycji kościoła. Dębowe ławy z bocznych naw zostały oddane do szlifowania, po którym nałożony zostanie ten sam kolor bejcy co na nowych ławkach w nawie głównej.

W środę odwiedziłem zakład stolarski ?U salezjan? w Oświęcimiu, aby zobaczyć postęp prac nad nowymi ławkami. Sukcesywnie wykonywane są poszczególne elementy ławek oraz konfesjonałów. Efekt prac można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych poniżej). Przy okazji odebrałem zamówione w tymże zakładzie przenośne konfesjonały w formie klęczników. Są już w użytkowaniu w tymczasowej kaplicy.

Od wtorku prowadzone są prace, rozbiórkowe, hydrauliczne i elektryczne, które muszą być wykonane jako pierwsze, aby następnie kamieniarze mogli układać granit na posadzce.

Na konto parafialne wpłynęły środki w wysokości 42 000 złotych, co stanowi ponad 20 % potrzebnej kwoty. Za przekazane pieniądze oraz pomoc w przygotowaniu świątyni do remontu składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.