Zbliża się uroczystość odpustowa naszej parafii

frontKosciola15 sierpnia przypada odpust naszej parafii oraz święto Wojska Polskiego i 93. rocznicę "Cudu nad Wisłą". Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, celebrowaną już 14 sierpnia o godzinie 18.00 Msze w dzień uroczystości według porządku świątecznego: 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Z tej okazji nasza parafia wojskowa, Miasto Skierniewice, Fundacja na Rzecz Wspierania Rodziny ?Źródła? oraz Izba Historii Skierniewic i Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zapraszają na wspólne świętowanie. Rozpoczynamy o godzinie 11.00 Mszą świętą odpustową, po niej odbędą się uroczystości przy pomniku niepodległości przed naszym kościołem oraz uroczysty koncert zespołu "Rota". W tym dniu homilię wygłosi ks. dr Jan Dohnalik - Kanclerz Kurii Polowej.

Chcemy ten dzień przeżyć radośnie. W programie przewidzieliśmy pokaz walk rycerzy, turniej rycerza Gotarda, wystawę sprzętu wojskowego, policyjnego i Żandarmerii Wojskowej, która przygotowała dla najmłodszych różnego rodzaju gadżety, prezentacje grup rekonstrukcji historycznej, zabawy dla dzieci, wesołe miasteczko, występ zespołów "Rota" i "Ustronie" w tradycyjnych łowickich strojach, konkurs pieśni patriotycznej, słodycze i napoje dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Przed te kilka godzin świętowania nie będziemy głodni, bowiem dla wszystkich będzie serwowana grochówka przygotowana przez żołnierzy z Puszczy Mariańskiej. Podczas święta będzie także możliwość zapoznania się z działalnością Fundacji na Rzecz Wspierania Rodziny ?Źródła?, oraz z najnowszym projektem fundacji - Niepubliczną Szkołą Podstawową opartą na modelu edukacji spersonalizowanej i zróżnicowanej, która rusza w najbliższym roku szkolnym. Jest to pierwsza tego typu placówka w woj. łódzkim. Jako parafia wojskowa chcemy wesprzeć tę inicjatywę.

W czasie pikniku odbędzie się również zbiórka książek dla dzieci w wieku 5 ? 12 lat z przeznaczeniem do biblioteki nowo powstającej szkoły podstawowej. Osoby chcące podarować książki zapraszamy do stoiska Fundacji podczas odpustowego świętowania.

Serdecznie zapraszamy