Misje święte 5-8 XI 2016

Misje święte 5-8 XI 2016

Na zakończenie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia nasza parafia przeżywała Misje święte, które poprowadził o. Arkadiusz Piotrowski - salezjanin.

To były zaledwie cztery dni, ale za to obfitujące w wiele ważnych wydarzeń. W niedzielę przybył do naszej parafii ks. arcybiskup Issam Darwish obrządku greko-katolickiego z Libanu wraz z towarzyszącymi księżmi: ks. prof. Waldemarem Cisło i ks. dr. Mariuszem Boguszewskim. Ksiądz arcybiskup opowiadał o posłudze w swojej diecezji, która graniczy z Syrią.

Przez ostatnie kilka lat przez ten teren dokonywał się i trwa nadal exodus uchodźców z Syrii. Parafianie mieli okazję wesprzeć swoimi ofiarami działalność papieskiego dzieła "Pomoc Kościołowi w potrzebie", które niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom między innymi w diecezji księdza biskupa Darwisha. Ksiądz Biskup odwdzięczył się w szczególny sposób - ofiarowując do naszej parafii relikwie św. Charbela z Libanu.

W poniedziałek naszą parafię nawiedziła Matka Boża w znaku kopii cudownego obrazu z Jasnej Góry. Uroczystościom przewodniczył ks. biskup Józef Zawitkowski. Swoją serdecznością i płomiennym słowem przepełnionym miłością do Maryi i Ojczyzny poruszył serca wszystkich uczestników liturgii. Przez 24 godziny wierni modlili się przed obliczem Maryi w intencjach, które zapisali w pamiątkowej księdze nawiedzenia.

Był to szczególny czas łaski dla wszystkich, którzy chcieli z niego skorzystać. Aby wrócić pamięcią do tego czasu zachęcam do obejrzenia galerii fotograficznej.