17 czerwca 2019. Laury, Alberta, Marcjana

Uroczystości 15 sierpnia

16 sierpnia 2014

Skierniewice 15 sierpniaW dniu 15 sierpnia swe podwójne święto przeżywała nasza parafia wojskowa: odpust parafialny i święto Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęła suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. dr Marek Przybylski. Na wspólne świętowanie przybyli przedstawiciele wojska, lokalne władze, poczty sztandarowe oraz liczna grupa parafian i sympatyków świątyni wojskowej.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy przeszli pod pomnik Niepodległości, gdzie odbył się apel pamięci Oręża Polskiego, który poprowadził kpt. Jarosław Puchalski, z udziałem pocztu sztandarowego i kompanii honorowej, wystawionej przez 3. Warszawską Brygadę Rakietową Obrony Powietrznej z Sochaczewa.

Po zakończonej ceremonii wojskowej, ks. proboszcz zaprosił wszystkich uczestników na piknik parafialny. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. koncert pieśni żołnierskiej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej, pokaz sprzętu strażackiego, policyjnego oraz historycznego sprzętu bojowego Stowarzyszenia tradycji 26 Dywizji Piechoty.

Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z jazdy na kucykach i wygrać upominki w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach sportowych. Dla trochę starszych do dyspozycji była laserowa strzelnica myśliwska i tzw. cyklop do szkolenia strzeleckiego.

Z pikniku parafialnego nikt nie odszedł głodny. Wydano 1000 porcji grochówki, 1600 kiełbasek z grilla oraz 20 kg jabłek.

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli w realizacji naszego święta. Bóg zapłać

Zapraszam do obejrzenia galerii foto. Zdjęcia wykonał pan Zdzisław Jan Krawczyk. Dziękuję.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com