19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

ŚDM 2016 w Skierniewicach

16 lipca 2016

W dniach 20-25 lipca będziemy gościli w naszym mieście 48 osób z Francji i 50 osób z Włoch w ramach: DNI W DIECEZJI na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Nasi goście wraz z naszymi wolontariuszami odwiedzą Szymanów, Niepokalanów, Warszawę, Łowicz, Skierniewice. Każdego dnia wspólnie będziemy się modlili na Eucharystii i czuwaniu modlitewnym w czwartek 21 lipca. Będziemy dzielili się z Nimi naszym doświadczeniem wiary w naszych damach i rodzinach.

Dlatego zapraszamy wszystkich na dwa wspólne wydarzenia:

A) Czuwanie modlitewne z młodzieżą, która wybiera się na ŚDM i z młodymi z Francji, Włoch w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach na Widoku 21 lipca (czwartek) godz. 19.30. Nabożeństwo poprowadzą Siostry Apostolinki. Zapraszamy Księży ze Skierniewickich parafii do wspólnej modlitwy.

B) W niedzielę 24 lipca (Dzień dla Rodziny) zapraszamy parafian na Mszę Św. z gośćmi z zagranicy oraz rodzinami przyjmującymi młodych w swoich domach o godz. 14.00 w kościele Garnizonowy w Skierniewicach. Następnie przejdziemy wspólnie na teren zalewu skierniewickiego i tam odbędzie się piknik pod hasłem: ?Jak smakuje Polska? prosimy w miarę możliwości o przygotowanie i przyniesienie typowych potraw i ciast polskich (pierogi, bigos itp.) na godz. 13.00 do namiotów stojących nad zalewem. Na pikniku wspólną zabawę poprowadzi wodzirej.

Będzie to czas na spotkania, rozmowy i wspólne dziękowanie sobie za ten czas.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ŚDM Karków 2016.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com