19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

Pielgrzymka do Włoch

2 kwietnia 2014

DSC_0309PADWA ? ASYŻ ? RZYM ? MONTE CASSINO – NEAPOL – WENECJA

PIELGRZYMKA 10 ? DNIOWA

NAWIEDZENIE GROBU św. JANA PAWŁA II

Termin: 11-20.05.2014r.

Dzień 1 ?Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 17.00. Poprzez Czechy i Austrię, przejazd

                bezpośrednio do Włoch.

Dzień 2 ? Trasa widokowa przez Alpy. Około południa dojazd do PADWY. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego oraz spacer z uświadczeniem Placu Prato Della Vale. Zakwaterowanie w hotelu nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 ?Śniadanie. ASYŻ. Bazylika św. Franciszka, Santa Maria degli Angeli, kościół św. Klary, Ratusz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rzymu.

Dzień 4 ?Śniadanie. RZYM. Audiencja środowa z Ojcem Świętym Franciszkiem. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie: Bazylika św. Piotra. Dalej. Dalej ? Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską. Następnie czas wolny; możliwość zrobienia zakupów (pamiątki, dewocjonalia). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 – Śniadanie. RZYM. Część starożytna: Koloseum, Forum Romanum, Palatyn oraz Plac Wenecki. Dalej ? spacer po Rzymie barokowym: Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie oraz Plac Navona. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Śniadanie. RZYM. Bazyliki: św. Jana na Lateranie, św. Pawła za Murami i Santa Maria Maggiore, Awentyn, Circo Massimo, „Usta prawdy”. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 – Śniadanie. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta zasypanego przez wulkan Wezuwiusz. Dalej – NEAPOL. Spacer po Starówce z uświadczeniem katedry oraz Pałacu Królewskiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8 ?Śniadanie. MONTE CASSINO. Udział w uroczystościach rocznicowych zdobycia Wzgórza. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów i cmentarza żołnierzy polskich. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9 – Śniadanie. WENECJA. Przejażdżka tramwajem wodnym w okolice centrum. Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Rialto. Następnie przejazd bezpośrednio do Polski.

Dzień 10- Zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.

Koszt: 1750zł

Zapisy w zakrystii

Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2, 3- osobowe z łazienką;

Transport: autokar klasy zachodniej (klimatyzacja, video, WC, barek);

Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot oraz w Rzymie ? przewodnik miejscowy;

Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków;

Wyżywienie: 7 śniadań (wzmocnione) i 7 obiadokolacji (2 dania+deser);

Bilety wstępu oraz dodatkowe koszty związane z realizacją programu: płatne;  170 EURO (m.in. przejazdy komunikacją miejską w Rzymie, Muzea Watykańskie, Pompeje, wypożyczenie sprzętu audio w bazylikach, przejazd tramwajem wodnym w Wenecji, opłaty wjazdowe do miast, przewodnicy).

Kwota wyrażona w EURO nie ulega zmianie i stanowi część kalkulacji ceny, w ramach której zawierają się wymienione opłaty.

 Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13.

Tel./faks 052 389-98-90, tel. kom. 502 688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128.

 www.novumtravel.pl; e-mail: novumtravel@op.pl

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com