19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

Ogłoszenia XXVIII Niedziela zwykła

13 października 2013

 

1.      Pragnę bardzo serdecznie powitać w naszej parafii ks. Dominika Kukiełkę – neoprezbitera, który w zeszłym miesiącu został wyświęcony na kapłana diecezji charkowsko-zaporowskiej. Dziękuję za skierowane do nas słowo i podzielenie się osobistym świadectwem. Po zakończonej Mszy świętej ksiądz Dominik udzieli indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego a przy tej okazji będziemy mogli wesprzeć swymi ofiarami posługę misyjną ks. Dominika.

2.      W ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami do puszek wspieraliśmy dzieło pomocy wobec ludności syryjskiej, ogarniętej wojną domową. Zostało zebrane 1.728 PLN. W imieniu Caritas wojskowej, która organizowała tę zbiórkę w naszej diecezji składam Wam serdeczne Bóg zapłać.

3.      Dzisiaj obchodzimy dzień papieski. Swymi ofiarami do puszek wspieramy Fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.

4.      W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce odbędzie się tzw. liczenie wiernych. Tym samym gromadzone są dane statystyczne dotyczące praktyk religijnych wiernych we wszystkich diecezjach w Polsce.

5.      Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich dzisiaj na godz. 17.00 na ostatnie już w tym roku nabożeństwo Fatimskie połączone z modlitwą różańcową. Odmówimy osobisty akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w duchowej łączności z Papieżem Franciszkiem, który uczyni to samo zawierzając cały świat opiece Matki Bożej.  Proszę zabrać ze sobą świece na procesję fatimską.

6.      W minioną środę nawiedził  nas biskup polowy WP Józef Guzdek. Podczas wizyty odwiedził także 3. Brygadę Rakietową w Sochaczewie oraz jednostki i instytucje wojskowe podlegające opiece duszpasterskiej naszego kościoła garnizonowego. Ks. Biskup miał okazję zobaczyć m.in. naszą nową kancelarię parafialną oraz spotkał się z pracownikami naszej parafii.

7.      Powoli zbliża się miesiąc listopad. Pierwsze dni tego miesiąca poświęcone są pamięci o tych, którzy już odeszli do wieczności. Na przyszłą niedzielę zostaną przygotowane karteczki na których będzie można wypisać imiona i nazwiska zmarłych, za których będziemy się modlić w wypominkach podczas nabożeństwa za zmarłych w dzień zaduszny, czyli 2 listopada. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 17.00. Również przyjmowane są wypominki za zmarłych za których będziemy się modlić przez cały rok w każdy trzeci czwartek miesiąca o godzinie 18.00 podczas Mszy świętej.

8.      W przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. i uroczyste zakończenie VI Tygodnia kultury chrześcijańskiej, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Po Mszy odbędzie się papieski koncert ewangelizacyjny grupy EPA. Szczegóły dotyczące wydarzeń tego tygodnia kultury chrześcijańskiej znajdują się na plakacie umieszczonym w gablotce przed kościołem. Program jest bardzo interesujący. M.in. Warsztaty dla małżeństw „Nawigacja w rodzinie, spotkanie z redaktorem Grzegorzem Górnym, publicystą „W Sieci” i twórcą kwartalnika „Fronda”, spotkanie z redaktorem Rafałem Porzezińskim ze Stowarzyszenia „Twoja sprawa”. Serdecznie zachęcam do udziału w tych wydarzeniach.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Maryi oraz świętych patronów.

 

W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH PATRONUJĄ nam:

  • 15 X ? Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła;
  • 16 X ? Święta Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona księcia Henryka I Brodatego;
  • 17 X ? Święty Ignacy Antiocheński (?ok. 117), biskup i męczennik;
  • 18 X – Święty Łukasz Ewangelista – patron Służby Zdrowia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Maryi oraz świętych patronów.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com