19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

Ogłoszenia parafialne

17 lipca 2013

frontKosciola

XVII i XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 lipca – 11 sierpnia 2013

  1. 1. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc sierpień – czas modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  3. W czwartek, 1 sierpnia, mija 69. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Główne uroczystości w naszym mieście rozpoczną się o godzinie 16.15 przy dworcu kolejowym, następnie udamy się na cmentarz św. Józefa, aby w godzienie „W” czyli o 17.00 pomodlić się za poległych powstańców. W tej godzinie zawyją syreny, rozlegną się dzwony a my zatrzymajmy się na chwilę modlitwy i refleksji. Zwieńczeniem uroczystości rocznicowych będzie Msza święta w naszym kościele o godz. 18.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  4. W pierwszy piątek miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. W tym dniu spowiedź będzie od godziny 16.00 do 17.30, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W niedzielę 4 sierpnia przypada wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  6. We wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku.
  7. Zaś w piątek, 9 sierpnia, przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża ? Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy. Urodziła się we Wrocławiu w rodzinie żydowskiej. Bardzo wykształcona, mimo protestów rodziny przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam aresztowana i wywieziona do obozu w Oświęcimiu, zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją Błogosławiony Jan Paweł II w 1998 roku, a w rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

W NAJBLIŻSZYM CZASIE W LITURGII WSPOMINAĆ BĘDZIEMY:

  • 29 VII ? Święta Marta, siostra Łazarza i Marii (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 VII ? Święty Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 VIII ? Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).

8 VIII ? Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego ? dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe).

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com