17 września 2019. Franciszka, Hildegardy, Roberta

Ogłoszenia od 7 do 17 kwietnia 2019r.

6 kwietnia 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. W niedzielę 7 kwietnia kończymy nasze rekolekcje parafialne. Składamy serdeczne podziękowanie ks. mjr. Hubertowi Andrzejewskiemu za wygłoszone do nas słowo i złożone świadectwo wiary. Serdeczne podziękowania kierujemy do kapłanów, którzy posługiwali w konfesjonale.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w niedzielę 7 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 9:30.

4. Spotkanie z przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę 7 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 11:00.

5. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:30. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piąteki o godz. 17:30.

6. W dniu 14 kwietnia będziemy obchodzili niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

7. W niedzielę 14 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 9:30 spotkanie z rodzicami dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej, w sprawie zorganizowania rocznicy.

8. Chór parafialny zaprasza na Wieczór Uwielbienia Krzyża Świętego Pieśniami Pasyjnymi w niedzielę 14 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

9. W dniu 10 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlili się za śp. biskupa polowego WP Tadeusza Płoskiego, prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkie ofiary, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem.

10. W dniu 13 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 18:00 w rocznicę zbrodni Katyńskiej będziemy modlili się w za wszystkie ofiary. Z tej okazji Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty przygotowało wystawę. Wystawa jest dostępna przez dwie najbliższe niedziele w sali ks. mjr. Chomy w naszym kościele. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

11. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com