17 września 2019. Franciszka, Hildegardy, Roberta

Ogłoszenia od 24 marca do 6 kwietnia 2019r.

23 marca 2019

1. Ewangelia z niedzieli 24 marca przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca,nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

3. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku 29 marca – piątek. Trasy do wyboru: Niepokalanów 42 km – Św. Maksymiliana; Skierniewice – Łowicz – Skierniewice (pętla) 57 km – Św. Wiktorii; Puszcza Mariańska 25 km – św. Stanisława Papczyńskiego. Zapisy tylko przez stronę internetową: www.edk.org.pl – rejon Skierniewice. Droga Krzyżowa rozpoczyna się Mszą Św. w kaplicy parafii Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.30. 

4. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17:30.

5. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:30.

6. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od 5 do 7 kwietnia. Szczegółowy plan zostanie podany w późniejszym terminie.

7. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

8. Msze Święte w tygodniu o godz. 17:30 oraz o godz. 18:00 z wyjątkiem piątku. W piątek msze Święte o godz. 17:00 oraz o godz. 18:00.

9. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com