17 września 2019. Franciszka, Hildegardy, Roberta

OGŁOSZENIA I i II niedziela Adwentu

3 grudnia 2013

 2-15 grudnia 2013

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jednocześnie pierwszymi nieszporami dzisiejszej niedzieli weszliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.
  1. Serdecznie zapraszam dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych do licznego udziału we Mszy roratniej, odprawianej w naszym kościele w środy i soboty o godz. 18.00. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu  – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które będą  do nabycia w trzecią i czwartą niedzielę Adwentu.
  2. 6 grudnia w piętek, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Wszystkie dzieci, które przyjdą na roraty w sobotę, otrzymają słodki upominek.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa w godzinach od 16.00 do 17.30 Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
  4. W poniedziałek, 9 grudnia, przypada w tym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze Święte o godz. 17.30 i 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz – odpowiedzialny z ramienia KEP za sprawy Kościoła na Wschodzie, wystosował do wszystkich wiernych list na tę okoliczność. Jest on zamieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce „Warto przeczytać”. Tam też znajduje się list Konferencji Episkopatu Polski na rozpoczynający się okres Adwentu. Serdecznie zapraszam do uważnej lektury.
  6. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczną się 13 grudnia czyli w piątek i potrwają do niedzieli włącznie. Poprowadzi je ks. Czesław Grajkowski – rezydent naszej parafii. Plan wygląda następująco. W piętek i sobotę, Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00 i 18.00. W niedzielę Msze święte z nauką rekolekcyjną według porządku niedzielnego. Okazja do Spowiedzi świętej w piątek i sobotę od godz. 16.00 a w niedzielę pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  7. Serdecznie dziękuję młodzieży z ZS nr 4 za zorganizowanie akcji pisania świątecznych listów przez uczniów skierniewickich szkół do naszych żołnierzy w Afganistanie. W sumie jest prawie 250 listów w tym 60 w języku angielskim. Mam nadzieję, że wiele dzieci otrzyma odpowiedź zwrotną od naszych żołnierzy. W ubiegłym tygodniu miałem przyjemność dostarczyć te listy do Dow. Sił Operacyjnych, stamtąd samolotem wojskowym trafią do Afganistanu.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych oraz opieki świętych patronów.

 W najbliższych tygodniach patronują nam:

 • 3 XII ? Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita;
 • 4 XII ? Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV w patronka górników i hutników;
 • 4 XII ? Święty Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła;
 • 6 XII ? Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku;
 • 7 XII ? Święty Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog;
 • 9 XII ? Niepokalane Poczęcie NMP;
 • 12 XII ? Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe;
 • 13 XII ? świętej Łucji, dziewicy i męczennicy;
 • 14 XII ? św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com