19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

Ogłoszenia duszpasterskie

24 października 2013

20 październik ? 3 listopad 2013 r.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne za co składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. We wtorek 22 X obchodzić będziemy wspomnienie Błogosławionego Jana Pawła II. Mamy to szczęście, że w naszej świątyni są relikwie pierwszego stopnia błogosławionego papieża. Wykorzystajmy ten fakt, aby w naszym kościele wypraszać w tym dniu poprzez nasze modlitwy potrzebne łaski dla nas i najbliższych.
  3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich świętych i dzień zaduszny. To czas kiedy odwiedzamy groby naszych zmarłych i modlimy się za nich. Pierwszego listopada Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Drugiego listopada w dzień zaduszny o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Za polecanych w wypominkach rocznych sprawowana jest Msza św. i koronka do Bożego miłosierdzia w każdy trzeci czwartek miesiąca. Proszę, aby na karteczkach przygotowanych na tę okoliczność zaznaczyć, czy są to wypominki jednorazowe czy roczne. Msze święte w dzień zaduszny zostaną odprawione o godz. 9.30 i 18.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. Dzisiaj, jak już zapowiadałem w ubiegłą niedzielę odbywa się tzw. liczenie wiernych.
  5. Na dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w ubiegłą niedzielę kwotę 1.470 PLN. W imieniu tych wszystkich podopiecznych Fundacji składam serdeczne Bóg zapłać.
  6. Ponawiam zaproszenie na dzisiejszy koncert zespołu EPA po wieczornej Mszy św., który zakończy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia, nieustannej opieki naszych patronów i błogosławieństwa Boga na cały nadchodzący tydzień.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com