19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

OGŁOSZENIA 3 grudnia – 16 grudnia 2017r.

2 grudnia 2017

 1. W niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jednocześnie pierwszymi nieszporami weszliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

 2. W niedzielę 10 grudnia po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 3. W niedzielę 3 grudnia zbiórka do puszki przeznaczona jest na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

 4. Serdecznie zapraszam dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych do licznego udziału we Mszach Roratnich, odprawianych w naszym kościele we wtorki, środy i piątki o godz. 18.00. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritas  – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 5. 6 grudnia w środę, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

 6. W piątek 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie otwarta świątynia i modlitwa w „godzinie łaski”. Msze Święte o godz. 17.30 i 18.00.

 7. Tegoroczne adwentowe przygotowania do świąt Bożego Narodzenia  odbędą się w niedzielę 17 grudnia. Możliwość Spowiedzi Świętej w niedzielę przez cały czas trwania nauk i pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego czasu składamy serdeczne życzenia wszelkich łask Bożych oraz błogosławieństwa przez wstawiennictwo Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego i świętych patronów.

 W najbliższych tygodniach patronują nam:

 • 4 XII – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV w patronka górników i hutników;

 • 4 XII – Święty Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła;

 • 6 XII – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku;

 • 7 XII – Święty Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog;

 • 8 XII – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny;

 • 12 XII – Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe;

 • 13 XII – świętej Łucji, dziewicy i męczennicy;

 • 14 XII – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com