19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

OGŁOSZENIA 25 marca – 7 kwietnia 2018r.

27 marca 2018

 1. W niedzielę 25 marca po Mszy Świętej o godz. 18.00 chór parafialny zaprasza na muzyczne rozważania Męki Pańskiej.

 2. W niedzielę 25 marca obchodzimy Niedzielę Palmową, wprowadza nas ona w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak, jak przed wiekami Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały Jezus.

 1. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn: „Sław, języku, tajemnicę…” za co, w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

 1. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do 60. roku życia nie mają dyspensy. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00, wcześniej droga krzyżowa o godz. 17.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. W Wielki Piątek rozpoczniemy także Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

 1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Od godz. 9.00 do godz. 15.00 co pół godziny, będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

 2. W sobotę o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc przejścia Chrystus ze śmierci do życia. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą. Proszę o zabezpieczenie świec, by kapiący wosk nie zniszczył ławek i posadzki kościoła.

 1. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 rozpoczniemy uroczystą procesję rezurekcyjną. Biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Następne Msze Święte będą sprawowane, tak jak w każdą niedzielę o godz: 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00, dodatkowo śluby o godz. 15:00 i 16:00.

 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 3. W dniu 6 kwietnia przypada I piątek miesiąca, spowiedź wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:00 a o godz. 17:15 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 1. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w sobotę 7 kwietnia o godz. 10:00. W tym dniu zostaną przywiezione i poświęcone alby.

 1. Niedziela 8 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszam o godz. 17.30.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, pragnę złożyć parafianom, gościom oraz sympatykom naszej świątyni serdeczne życzenia; Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was łaską niezachwianej Wiary, ufnej Nadziei i gorącej Miłości do Boga i bliźniego.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com