17 czerwca 2019. Laury, Alberta, Marcjana

OGŁOSZENIA 4 – 18 maja

6 maja 2014

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę. Skorzystajmy z różnych inicjatyw organizowanych w tym tygodniu. Po dłuższej przerwie związanej ze świętami kontynuujemy nasze spotkania koła biblijnego. Najbliższe, odbędzie się w piątek 9 maja o godz. 20.00.

2. W czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz. 18.00.

4. Czwarta niedziela Wielkanocna – 11 maja, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W tym też dniu dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej obchodzić będą swoją pierwszą rocznicę tego wydarzenia. Msza święta rocznicowa odbędzie się o godz. 11.00.

5. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 33. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste, codzienne sprawy. Tego dnia rozpoczynamy nasze comiesięczne nabożeństwa Fatimskie, połączone ze spotkaniem seniorów i chorych naszej parafii przy herbatce i ciastku. Po nabożeństwie fatimskim zostanie odprawiona Msza święta w intencji osób chorych i seniorów z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

6. W tym dniu 13 maja ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba poświęci nową kaplicę w naszym szpitalu. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godz. 12.00. Przy tej okazji chcemy jeszcze raz podziękować wszystkim parafianom i sympatykom naszej świątynii, za złożone ofiary na budowę tej kaplicy.

7. W środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię ?Maciej? oznacza ?dar Boga?. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

8. W piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano ?łowcy dusz?. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

9. W niedzielę 18 maja przypada 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu. Jest to też 70 rocznica zdobycia przez naszych żołnierzy klasztornego wzgórza na Monte Cassino.

W związku z brakiem odpowiedniej ilości chętnych na pielgrzymkę do Rzymu, zostaje ona odwołana i przeniesiona na miesiąc październik.

10. Solenizantom i jubilatom najbliższych dwóch tygodni, życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki świętych patronów.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com