19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

Ogłoszenia 18 VI – 1 VII 2017

18 czerwca 2017

  1. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy
  2. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych
  3. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
  4. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.
  5. W przyszłą niedzielę 25 czerwca o godz. 12.30 zapraszam na Mszę św. w intencji dziękczynnej na zakończenie mojej posługi w naszej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby pożegnać się ze mną to serdecznie zapraszam na tę Mszę św. Od dnia 26 czerwca obowiązki proboszcza będzie pełnił administrator – ks. kpt. Hubert Andrzejewski do czasu wyznaczenia nowego proboszcza.
  6. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
  7. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy św. Apostołów Piotra i Pawła – dwa, wielkie filary na których wsparty jest Kościół rzymski.
  8. W dniu 1 lipca o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Kolory Polski” w wykonaniu muzyków z Filharmonii Łódzkiej w ramach 18. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej. Ze względu na przygotowania do tego koncertu Msza św. w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 8.00.
  9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com