19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

Ogłoszenia 18 V – 1 VI

24 maja 2014

Zapowiedzi przedślubne: Oraczewska Anna – Radzyń Podlaski i Artur Mioduchowski – Skierniewice

1. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz. 18.00.

 2. Dzisiaj, 18 maja przypada 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu. Ten dzień to również 70 rocznica zdobycia – po krwawym boju stoczonym przez polskich żołnierzy – wzgórza Monte Cassino. W dziesiejszych głównych uroczystościach na Monte Cassino reprezentuje nas ksiądz proboszcz.

 3. W w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi ? jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wspomnienie to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 1816 roku przez papieża Piusa VII jako podziękowanie za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej. Matka Boża Wspomożycielka wiernych jest szczególnie czczona w zgromadzeniach salezjańskich założonych przez ks. Jana Bosko. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

 4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.

 5. 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

 6. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

 7. W sobotę 31 maja Fundajca „Wir” organizuje przy naszym kościele Dzień Dziecka. Impreza trwać będzie od godz. 11.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy na to świętowanie.

 8. W przyszłą niedzielę, 1 czerwca odbędzie się „Marsz dla Życia” w naszym mieście. Rozpoczynamy uroczystą Mszą świętą w kościele św. Stanisława o godz. 13.00. Po Mszy św. Marsz wyruszy w kierunku naszej parafii a na placu przed naszym kościołem odbędzie się piknik połaczony z radosnym świętowaniem „Życia”. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania.

1 czerwca w naszej świątyni odbędzie się zbiórka do puszek. Ofiary przeznaczone będą na wyjazd osób niepełnosprawnych z fundacji „Węzeł”, działającej przy kościele św. Jakuba, którą prowadzi ks. Stanisław.

 W najbliższych dwóch tygodniach patronują nam:

  • 26 V ? św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter; jest nazywany ?apostołem Rzymu?; wprowadził zupełnie nowe formy duszpasterstwa polegające na gromadzeniu w tzw. oratoriach ludzi z różnych stanów, by rozmawiać z nimi na tematy wiary, jak też aktualnych wydarzeń;
  • 29 V ? św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi; są one obecne w wielu parafiach w naszej ojczyźnie, dając nieoceniony wkład w wychowanie dzieci i młodzieży, angażując się na różne sposoby w pracę duszpasterską w parafiach;
  • 31 V – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej ? Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com