19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

OGŁOSZENIA 17 listopada – 1 grudnia 2013

18 listopada 2013

  1. Apel Księdza Biskupa Polowego

     Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka w sprawie pomocy ofiarom tajfunu na Filipinach oraz w imię chrześcijańskiej solidarności, proszę wszystkich wiernych diecezji wojskowej o modlitwę i pomoc materialną  poszkodowanym w klęsce żywiołowej.

     8 listopada przez Filipiny przeszedł jeden z najsilniejszych w historii tropikalnych cyklonów Haiyan. Skutki tragedii są ogromne. Życie straciło ponad 10 tysięcy osób a około 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy. Wielu z nich potrzebuje elementarnych środków, niezbędnych do życia. Dlatego też okażmy poszkodowanym pomoc, na jaką nas stać. Pamiętajmy, że hojnego dawcę miłuje Bóg.

     Wszystkim, którzy odpowiedzą na apel i zdobędą się na gest miłości miłosiernej, przekazuję wyrazy wdzięczności i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

bp Józef Guzdek
Biskup Polowy Wojska Polskiego

  1. W związku z apelem księdza Biskupa Józefa Guzdka, dzisiaj po każdej Mszy świętej będziemy mogli złożyć nasze ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Za okazaną wrażliwość i pomoc składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. 24 listopada pod przewodnictwem papieża odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Ogłosił go ojciec święty w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II i w tę rocznicę, 11 października, Rok Wiary się rozpoczął. Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw zarówno ogólnokościelnych, jak i w naszej społeczności diecezjalnej i parafialnej. Przede wszystkim jednak prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Oby tak się stało, oby błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych wystawimy Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się koncert gregoriański pt. Viae Fidei – czyli rozważania o drogach wiary w wykonaniu Mulierum Schola Gregoriana CLAMAVERUNT IUSTI. Koncert ten dedykowany jest wszystkim podopiecznym fundacji, ich rodzinom oraz patronce Stowarzyszenia – Annie Olszewskiej. Po koncercie wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek na działalność hospicyjną fundacji. Serdecznie zapraszam na to wydarzenie.
  4. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo proszę o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

W najbliższy czwartek o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. W związku z dużą ilością złożonych wypominek, Msza święta w intencji zmarłych zostanie przesunięta na godzinę 18.30

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com