17 września 2019. Franciszka, Hildegardy, Roberta

OGŁOSZENIA – 15-29 XII 2013

17 grudnia 2013

 1. Serdecznie dziękuję księdzu Czesławowi za wygłoszone do nas rekolekcje adwentowe a pozostałym kapłanom za posługę w sakramencie pokuty i pojednania.

 2. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną ?Gaudete?, co z jęz. łacińskiego oznacza: ?radujcie się?; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu.

 3. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Msze święte roratnie, które odbywają się w każdą środę i sobotę adwentu.

 4. Po zakończonej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła, będziemy mogli się zaopatrzyć w opłatki, kredę z kadzidłem na kolędę oraz w świece „Caritas” wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Opłatki są paczkowane, w każdej znajdują się dwa duże i dwa małe opłatki. Ofiara za opłatki i kredę z kadzidłem jest dowolna. Jeśli chodzi o koszt świec, to małe są po 5 a duże po 12 złotych.

 5. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. W związku z troską o katolickie rodziny jaką wykazuje Papież Franciszek, chcemy rozpocząć w naszej parafii swego rodzaju duszpasterstwo rodzin żyjących w związkach niesakramentalnych. Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu jest Niedzielą Świętej Rodziny i przypada 29 grudnia. Chcemy w tym dniu zainaugurować cotygodniowe Msze święte dla rodzin żyjących w związkach niesakramentalnych, które będą odprawiane o godz. 20.00. Będzie głoszona krótka homilia oraz na zakończenie Mszy będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Uprzejmie proszę poinformować swoich znajomych, którzy  znajdują się w takiej sytuacji życiowej, że jest dla nich taka okazja, aby umacniać i pogłębiać swoją relację z Jezusem i więź z Kościołem.

 6. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw. Pasterka w naszym kościele rozpocznie się o północy a poprzedzi ją takie szczególne wprowadzenie historyczne, przygotowane przez młodzież. Proszę zatem aby przybyć wcześniej do świątyni. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 9.30, 11.00 i 18.00 W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. odbywać się będą według porządku niedzielnego.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com