19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

Ogłoszenia 21 IX – 4 X 2015

20 września 2015

1. Jutro ? święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, który jest patronem m.in celników. Od jutra liturgia sprawowana będzie w zakrystii w związku z rozpoczynającym się remontem głównego kościoła. Za utrudnienia jeszcze raz przepraszam i mam nadzieję, że zdołamy przetrwać ten czas. Przy tej okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować za wpłaty oraz zaangażowanie się osób do pomocy przy przygotowaniu kościoła do remontu. Będę starał się przekazywać na bieżąco informacje o postępach w tej materii. Proszę także o modlitwę w intencji rozpoczynającego się remontu.

2. W poniedziałek 21 września w parafii na Zadębiu odbędzie się Msza św., wieczór uwielbienia oraz modlitwa o uzdrowienie. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

3. W środę przypada wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.

4. W przyszłą niedzielę do naszej parafii przybędą na kilka godzin symbole Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Uroczyste powitanie odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.00. Tymi symbolami są: Krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Od 30 lat towarzyszą one młodzieży na całym świecie podczas ŚDM. Zatem na trasie peregrynacji znalazła się także i nasza parafia. Zapraszam szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę o 11.00 oraz tych, którzy zamierzają w przyszłym roku uczestniczyć w Krakowie w ŚDM.

5. W przyszły wtorek 29 września przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

6. W przyszłym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00.

7. W czwartek 1 października rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc o godz. 17.30. W związku z tym w październiku ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy św. Pierwsza Msza św. o godz. 17.00, następnie różaniec a po nim Msza o godz. 18.00. Zachęcam wszystkich do modlitwy różańcowej w kaplicy, a szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci otrzymają na pierwszym różańcu wklejki, z tajemnicami różańcowymi. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

8. Spotkanie młodzieży do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. O godz. 11.00 natomiast narzeczonych zapraszam na kurs przedmałżeński w niedzielę na godz. 19.00.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com