19 czerwca 2019. Gerwazego, Protazego, Borzysława

Rekolekcje Wielkopostne i droga krzyżowa

16 marca 2013

DK Skierniewice (8)W skierniewickim kościele garnizonowym rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je biblista i wykładowca Pisma świętego w łowickim Seminarium Duchownym – ks. Sylwester Łajszczak. Tematem rekolekcyjnych rozważań są słowa Jezusa: „Weź swój krzyż”.

W piątkowe popołudnie mimo przenikliwie mroźnego wiatru, około 200 parafian wyruszyło w drogę krzyżową wokół swojej świątyni. Rozważania prowadzone były w oparciu o duchowe przeżycia męki Pańskiej – bł. mistyczki Anny Katarzyny Emmerich. W asyście skierniewickich harcerzy, każdy uczestnik mógł choć przez chwilę nieść na swych ramionach brzozowy krzyż.

Po zakończonym nabożeństwie i Eucharystii odbył się koncert pieśni wielkopostnych w nowej aranżacji w wykonaniu „Płecha Projekt”. Artyści podczas koncertu dawali świadectwo swego nawrócenia i miłości do Boga, który wypełnia obecnie ich życie.

Drugi dzień rekolekcji upłynął pod znakiem sakramentu Spowiedzi św. i szczególnej okazji do adoracji relikwii Krzyża świętego, które dzięki wielkiej uprzejmości ss. Bernardynek z Łowicza, mogły choć na jeden dzień zagościć w garnizonowej świątyni.

Nauki rekolekcyjne w ostatnim dniu, poświęcone będą tajemnicy Eucharystii, aby jeszcze bardziej przybliżyły słuchaczy do źródła chrześcijańskiego życia. W tym dniu, uczestnicy będą mieli okazję odnowić swoje  przyrzeczenia chrzcielne i małżeńskie.

Parafia Rzymskokatolicka Wojskowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Plac Jana Pawła II 1, 96-100 Skierniewice, tel.46/880 92 72, e-mail: garnizonowa@gmail.com